МакедонијаНекатегоризирано

ЗОШТО ВАКВА ПАНИКА ОД ВЛАСТА ДЕНЕС: ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ ДА СЕ ДОИСПАНИЧАТ

Сликата може да содржи: еден или повеќемина и од надвор

Сликата може да содржи: еден или повеќемина, луѓе кои стојат, луѓе шетаат и од надвор

 

Сликата може да содржи: еден или повеќемина, луѓе кои стојат, луѓе играат, луѓе шетаат и од надвор

ЏАНДАРОВ НЕ НОСИ МАСКА ЈЕЕЕ

Сликата може да содржи: 2 луѓе, зголемено, текст кој вели „aлeKc @AlexSiljan mи ce e6e 6илbaHa Translate Tweet 5:36 PM Jan 13, 2021 Twitter Web App aлeKc @AlexSiljan Replying to @biTechminus oA 2014 Heam e6eHo Translate Tweet 5:40 PM Jan 13, 2021 Twitter Web App“

Покажувајки сила хунтава всушност ја покажува сета своја немоќ.Немајки идеја,немајки капацитет како да се бори против вирусот и користејки го истиот како изговор за спроведување ригорозни мерки всушност го покажуват на дело своето лицемерие.
Ова што денес се случуваше во Вевчани е класичен школски пример за власт во паника,за власт која е изгубена во просторот и наместо да го бара семето ја затегна жицата до степен на пукање.
Власта е во паника,да и помогнеме да се доиспаничи!


Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 08:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.