КолумниТОП

ЗОШТО ГАЗДАТА НА ПЕЛИСТЕРКА ПОЗАЈМУВА ПАРИ ОД КУМАНОВСКИ ЛИХВАРИ И ОД АЗМАНОВ? ГОТОВ ЛИ Е?

ДАЛИ БРЕНДОТ ПЕЛИСТЕРКА ОТИДЕ ЈАБАНА:ЌЕ СТАНЕ ПОТРЧКО НА ХОТЕЛСКИ БРЕНД

ЗОШТО ГАЗДАТА НА ПЕЛИСТЕРКА ПОЗАЈМУВА ПАРИ ОД КУМАНОВСКИ ЛИХВАРИ? ГОТОВ ЛИ Е?

ДАЛИ БРЕНДОТ ПЕЛИСТЕРКА ОТИДЕ ЈАБАНА: СТАНА ХОТЕЛСКИ БРЕНД , ЗОШТО ЗЕМАЛ ПОЗАЈМИЦА СО ЛИХВАРСКА КАМАТА ОД АЗМАНОВ ПОЗНАТ ИГРАЧ ОД ГРАДЕЖНАТА МАФИЈА?

ДОКАЗМ ДОЗНАВА ДЕКА ДЕНОВИВЕ ЦЕЛЕ ПЕЛИСТЕРКА АЛИЈАС ЦВЕТАН ПАНДЕЛЕСКИ КАКО КЛОШАР ПОЗАЈМУВА ПАРИ НАСЕКАДЕ И ОД СИТЕ, БАШКА ДОМА НЕРВОЗИ И НИКОЈ НЕ ГИ БРАНИ НИ НЕГО НИ СИН МУ ДЕЈАН ОСВЕН САЛЕ ПИЧКА ЗАРАДИ ПРЕДАВСТВОТО ШТО ГО НАПРАВИ НА НЕГОВИОТ БИЗНИС ПАРТНЕР  И СЕ ОБИДЕ ДА ГО ПРОДАДЕ НА СДСМ, А ОН ДА ЗАДРЖИ ИМОТОТ?

ВЧЕРА ЦЕЛЕ И ДЕЈАН ПОЗАЈМУВАЛЕ ПАРИ ОД КУМАНОВСКИ ЛИХВАРИ ЗА ГОЛЕМА КАМАТА ШТО Е НЕОБИЧНО ЗА БИЗНИСМЕНИ ТАМУ ПОЗАЈМУВААТ КОЦКАРИ, НЕМА БИЗНИС КОЈ ЌЕ ПРАВИ ЌАР ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕРВИСИРА ЛИХВАРСКА КАМАТА ТОА И НА МАЛО ДЕТЕ МУ Е ЈАСНО…КАКО ШТО РЕКОВМЕ БАРАЛ ПАРИ ОД СИТЕ ПРИЈАТЕЛИ НЕПРИЈАТЕЛИ ПОСЕБНО Е ИНТЕРЕСЕН МОМЕНТОТ ДЕКА ПОЗАЈМУВАЛ И ОД ЗОРАН АЗМАНОВ ПОЗНАТ МАТИВОДА ОД ГРАДЕЖНАТА МАФИЈА ПОВОД ЌЕ КУПУВАЛ АКЦИИТЕ ОД ЗИК ПЕЛАГОНИЈА И БАНКАТА БИТОЛСКА И СЕГА ШТО НАПРАВИ СО ВАКОВ НЕПРОМИСЛЕН ПОТЕГ САМО ЈА КАЧИ ЦЕНАТА НА АКЦИЈАТА ЗА ЦЕЛИ 12 ДЕНАРИ…ЕДНО НЕШТО ЗНАМ У БИЗНИС ТЕШКО КОЈ ИСКОЧИЛ НА КРАЈ СО ТАЈКУНИТЕ, ОЧЕКУВАЈТЕ МНОГУ БРЗО ДЕЈАН И ЦЕЛЕ ПЕЛИСТЕРКА ДА СЕ ПОГОЛЕМИ КЛОШАРИ ОД ТРИФУН КОСТОВСКИ И АКО ВИ ДУЖИ ПАРИ ЗИМАЈТЕ, ПАРИ, РОБА ПРОСТОРИИ ШТО ИМА СО ВРЕМЕ ОТИ ЧОВЕКОВ ЕКОНОМСКИ Е МРТОВ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ….Македонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 09:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.