Занимливости

Зошто денеска Скопје мириса на Каиро? Прд*на Хосни Мубарак, а Таче го врати назад

Зошто денеска Скопје мириса на Каиро?

Кирил Арсовски Пржо, еколог и професор по биологија објаснува зошто денеска Скопје мириса на Каиро.

Утрово се разбудивме со жолти и окер облаци и една жолта дифузна светлина над Македонија, како резултат на огромното количество на Сахарски песок и прашина што деновиве се најде над Европското небо. Секоја пролет, поради температурни промени, силниот Сахарски ветар, Сироко носи минерални депозити преку Медитеранот до Европа и преку Атлантикот до Америка. Еве кој не патувал во Египет, денес Скопје мириса на Каиро, пишува Арсовски на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.