ТОПЦрна Хроника

Зоран Милески-Кичеец од денеска во затвор за „Рекет“ љубовницата Слободанка облече црна танга наопаку да го жали

Зоран Милески-Кичеец првиот осуден кој во случајот „Рекет” призна вина и доби затворска казна од три години на прашање за ТВ 24, потврди дека денеска ќе се пријави во затвор.

– Ќе се јавам на издржување на казната, барање за одлагање не сум поднел – вели Кичеец за ТВ 24.

Судија за извршување санкции одлучи дванаесети октомври, денеска, да биде неговиот термин за сам да се јави во затворското оделение во Шутка.

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 08:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker