Колумни

Зоран Иванов: Гитла ЕУ!

Новинарот и политички аналитичар Зоран Иванов во статус на фејсбук го искажа своето незадоволство од францускиот предлог за решавање на бугарско-македонскиот спор.

Тоа се тие стари историски племенски врски: Макрон ја спасува бугарската, а ја руши македонската Влада! Гитла ЕУ, напиша Иванов на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.