Македонија

ЗОКИ ЈА НАПАЃАШЕ ЖИКОЛ ОД СТРУМИЦА, А СЕГА МУ Е ГЛАВЕРН БИЗНИС ПАРТНЕР И ЗЕМА ПРОВИЗИИ

ИЛЈАДНИЦИ ТЕНДЕРИ ДОБИ ЖИКОЛ ПОД ПАТРОНАТ НА ЗАЕВ..АМА 2013 НЕ ЧИНЕЛЕ...

Zoran Zaev
28 септември 2013 ·
Колумна на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за www.sdsm.org.mk
Детска радост е истата таа установа која по пат на јавна набавка користи масло за јадење од фирма во сопственост на актуелниот пратеник од ВМРО ДПМНЕ, Васил Пишев.
Замислете, апсолутен рекордер во добивањето тендери од Општина Струмица е градежната фирма „Жикол“ во сопственост на актуелен член на Советот на општина Струмица од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Како главен изведувач на работите на „Глобал“, новиот плоштад, гасификаци јата, повеќе водоводи, канализации, улици и тротоари, оваа градежна компанија инкасирала во својата од општинската каса преку осум милиони
https://strumicadenes.mk/stopanstvo/strumichki-zikol-go-dobi-tenderot-za-izgradba-na-kanalizacija-vo-arachinovo-vreden-1-7-milioni-evra/?fbclid=IwAR3N1toAP2UWgsAC2W5dee4BWDM9JWcQNE09D42gDVckeS4QkTbGCu82w4g

Macdonian Prime Minister Zoran Zaev addresses the nation, announcing early Parliamentary election during the press conference in Skopje, Republic of North Macedonia, on 19 October 2018. The allowance for North Macedonia to start talks for negotiation for the EU failed again. EU leaders delayed the decision for accession talks with North Macedonia and Albania for the third time.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.