ЗабаваТОП

ЗОКИ ЈА МЕСТИ БАБА СИ НА МАКРОН, ЌЕРКАТА ЈА ВЕТИВ НА ЦИПРАС, АМА БАБА МИ Е ТОП!

САТИРА ОД КООПЕРАЦИЈА

насловна слика

Повторно дознаваме информации кои ги нема на ниту едно друго место!

 

Наводно, Зоран Заев пробал да ги добие симпатиите на Емануел Макрон преку ветување на некоја негова баба од Струмица.

 

“Види бате Емануел. Кога преговарав со Ципрас, му ја ветив мојата ќерка за неговиот син. И сфатив дека тој метод на преговарање најмногу раѓа плод. Па сега, треба нешто да ти ветам и тебе. Е сега, од децава све ми е веќе исподговорено… ама да ти кажам право, имам една баба у Струмица, малце постара е женичката, тамам е за тебе, ќе ти ја дадам нејзината рака ако пуштиш некој добар збор за нас” – храбро преговарал Заев во Франција, дознава нашата редакција.

ЛИНКМакедонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 08:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.