Колумни

ЗОКИ И МИЦКО, ЗНАЕТЕ ЛИ ОД ШТО СЕ ПРАВАТ КОЛБАСИТЕ? Исто како и политиката, подобро да не знаете!

Зоран Заев и Христијан Мицкоски во друштво на амбасадорката Анке Холштајн, со колбаси и со пиво, ги следеа резултатите од изборната драма во Германија.

Изборите во Германија вечерва ги споија премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во друштво на амбасадорката Анке Холштајн, со колбаси и пиво, се следат резултатите од изборната драма во Германија.

Претпоставуваме дека колбасите биле на менито смислено, не само како традиционална германска закуска, туку и за да ги потсетат Заев и Мицкоски на една славна мисла што му се припишува на Ото фон Бизмарк, за вистинската природа на политиката:

„Законите се како колбаси. Подобро е да не знаете од што се направени“.

(Фотографија: Дојче Веле)

текст ПлусИнфоМакедонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:21 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.