Забава

ЗОКИ БЕЕ ЗНАМ НА СИТЕЛ ТИ СЕ СВИЃАА ВОДИТЕЛКИТЕ НЕ ЗНАЕВ И ДЕКА У ТЕЛМА ГИ ГАЊАШ ПО КЈОШОВИ

Водителката Елена од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев Уште една распуштеница покрај Весна од петка

Поранешната водителка на „Утринска на Телма“, Елена Митева, е новата советничка на премиерот Зоран Заев за медиуми. Таа е меѓу десетте нови советници на премиерот, а на функцијата дојде пред неколку дена. Пред тоа, повеќе од една година Елена беше портпарол во Владата.

Јавноста најмногу ја памети Елена како водителка на емисијата „Утринска на Телма“, заедно со Цеце Трајковска, Гоце Андреевски и Марко Марк.Неодамна и нејзиниот поранешен колега, Гоце, си отиде од Телма и почна да работи како пиар во Минстерство за внатрешни работи.

За потсетување, Елена е поранешна жена на глумецот Висар Вишка, со кого го има синот Дион.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 07:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.