ЗабаваКолумни

Златев: Барам дозвола од судот да плаќам по 100 евра месечно за да уринирам врз Ивица комшија без последици

Неколку пријатели ме бараа денеска затоа што се појавила објава дека сум осуден да му платам 6.000 денари оштета на Ивица Коневски затоа што сум го нарекол криминален соработник.
Искрено, со оглед на инфлацијата во земјава, овие 100 евра вредат колку една вечера со пријатели, па задоволството, ова според мое мислење, ништожнно залижано суштество да го наречете криминален соработник е огромно.
Ми беше задоволство да го наречам криминален соработник, оној кој по мое мислење е токму тоа.
Јавно и нудам на оваа мивка, која за 70.000 денари ги лиже сите фекалии кои ги изеде против ВМРО ДПМНЕ да и давам по 100 евра месечно, за да може да ја нарекувам како сакам!
Ќе се откажам од една вечера месечно за да се изживувам врз ова, според мое мислење, криминално суштество кое е лошо за нашата околина.


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.