Колумни

ЅИНГО СИ ЈА ВРАЌА ИМПЕРИЈАТА ВО КРАТОВО

На седницата на Совет на општина Кратово, одржана на 29.08.2019 година, со мнозинство гласови е донесена одлука за предлог командир на полициска станица Кратово, со поддршка на четири советници од Социјалистичка Партија на Македонија, заедно со други четири советници од други партии, кои даваат поддршка на речиси сите одлуки кои ги предлагаат советниците на СПМ.


Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:00 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.