Живот

Живот живееме! Фала, Петре, фала Богац!

Живот живееме! Фала, Петре, фала Богац!

„Живот живееме, фала Петре, фала Богац“ е пораката која жителите на Карпош им ја испраќаат на градоначалниците на Карпош и Скопје Стефан Богоевски и Петре Шилегов.

Во пораката, додаваат тие, едвај чекаат да дојде октомври.

Големата и искрена благодарност ќе ви ја изразиме и потврдиме и во октомври, а до тогаш ќе се обидеме да се спасиме и да преживееме од смрдеата и ѓубриштава насекаде околу нас, велат карпошани.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.