Живот

Женската лага за време на сексот која ги шокира мажите

Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во животот глумат оргазам.

Женската лага за време на сексот која ги шокира мажите

Но, тоа за мажите не е ништо ново. Она што ги изненадува е причината поради која жените се решаваат на лажен оргазам.

Дури 50 отсто од жените признале дека глумат оргазам за сексот што побрзо да заврши. Интересно е што дури 28 отсто од жените глумат дека се завршило прекрасно за да не го повредат својот партнер, а 32 отсто жени откриле дека не можат да доживеат оргазам поради својата несигурност и окупираност со изгледот.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.