Свет

Зетот на Путин се презива Зеленски?!

Странските медиуми пишуваат дека Катерина Владимировна Тихонова, ќерката на Владимир Путин, е во врска со балетан кој своето презиме го дели со украинскиот претседател, пренесува Б92.

Се шпекулира дека 35-годишната Катерина е во врска со Игор Зеленски, балетан и режисер кој до неодамна го водеше Баварскиот државен балет. Тој веројатно не е во сродство со украинскиот претседател. Информацијата ја потврдија извори на рускиот независен весник „Ај сториз“ и германски „Шпигел“. Игор минатиот минатиот месец мораше да ја напушти Баварија откако одби да ја осуди крвавата војна на Путин во Украина.

Катерина е дете од првиот брак на Путин со Људмила Александровна Очеретна. Пред да стапи во врска со Зеленски, Катерина беше во брак со најмладиот руски милијардер Кирил Шамалов, а се разведоа во 2017 година. Тогаш ја започнала врската со Игор Зеленски. Но, балетанот претходно бил оженет и има две ќерки и еден син со кореографката Јана Серебрјакова.

Изворите тврдат дека Катерина редовно патувала во Минхен за да биде со Зеленски, а до оваа година наводно живеела таму со него. Тврдењата „Ај сториз“ ги поткрепува со документи кои ги докажуваат летовите на кои биле Тихонова, Зеленски, детето, дадилките и телохранителите. Од 2017 до 2019 година, наводно имало повеќе од 50 летови на релација Русија-Германија.

Документите се наоѓале во мејловите на службата за безбедност на Путин, но и на личниот телохранител на Катерина, пишува „Ај Сториз“. Детето кое се споменува во документите е наводно детето кое Катерина го добила во врска со балетанката.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.