МакедонијаТоп2

ЗЕКИРИ И ЛУКАРЕВСКА ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО СОБРАНИЕ СТАНУВААТ ДИРЕКТОРИ

Foto

Пратениците Мухамед Зекири и Сања Лукаревска од СДСМ и Бајрам Кадрија од ДУИ поднесоа оставки во Собранието. Оставките доаѓаат бидејќи тројцата ќе бидат именувани на директорски позиции. Како што објави веќе ТВ 24, Зеќири преминува во Фондот за здравство, Лукаревска во УЈП, додека, пак, Кадрија во АЕК.

На денешната собраниска седница, освен нивните оставки ќе биде констатирана и оставката на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, по што ќе се случи верификација на новите мандати на пратениците коишто се следни на листите.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:44 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.