ЗанимливостиТОП

Зечевиќ и ДАКА кримосот од Србија во љубовен занес во ловиштето Јасен преспале во ист кревет

Новица зечевиќ убиец

дојава: Kako go gostevase Gospodine Zecevic golemiot prevarant Davidovic kaj brat ti vo jasen ? Na koj osnov spievte tamu ? Ocekuvame slika da objavime od tebe i Daka i ocekuvame mvr da otvori istraga!

Братот на Миле Зечевиќ Новица е убиец го убил својот другар

Само Миле Зечевиќ силувач на службенички во МО кога 2001 работеше кај Бучко, денес квалифукуван куртон може да напаѓа луѓе како пич.ка, со вакви куретони као кретенов од Џорче некаде..

извор тука

Владата се најде во уште еден скандал, поврзан со избор на директор на Јавното претпријатие за стопанисување и заштита на повеќенаменското подрачје „Јасен“ во близина на Скопје, откако повеќе претставници на дипломатски мисии изразиле сериозна загриженост и побарале одговор како со ловиштето „Јасен“ директорува  човек кој застрелал свој пријател на лов.

СВЕДОК дознава дека дипломатските претставници вклучиле аларм на редовен безбедносен брифинг во Скопје, откако добиле информација дека за директор во „Јасен“ е поставен Новица Зечевиќ, кој претходно, на лов во Маврово, смртно застрелал свој пријател – ловџија.

Загриженоста кај дипломатските претставници била сериозна, тврди извор за Сведок, и тие барале одговор како е поставен Зечевиќ за директор, дали и кога добил безбедносен сертификат и дали ги исполнувал условите, бидејќи ловиштето „Јасен“ често се користи за дипломатски лов и за средби на странски претставници, па од тука не биле сигурни за безбедноста на своите шефови, а во исто време, што во овој резерват често доаѓаат и странски ловци, кои плаќаат од 2 до 15 илјади евра за лов на капитални примероци на: елен, срна, дива коза, дива свиња и слично.

Иако убиството во Маврово било затворено како „несреќен случај“, дипломатите не биле задоволни од објаснувањето дека Владата не го именувала директорот, туку дека тоа го сторил Управниот одбор на „Јасен“ кој пак се именува на Влада.



Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.