КолумниТОП

Затворениците во Идризово по 12 души спијат, а нивниот шеф крка свинско и не му е гајле додека умираат по жештинава

Ни срам ни перде било нормално у пицерија да излапаш 17 илјади денари и демек да не се сеќаваш пошто не даваш свои пари даваш трошиш наши народни пари, а тие кои ја чекаат твојата милост сите притвореници затвореници спијат, живеат во субстандардни услови, без елементарни услови за човек и да немаш гајле како министер за правда и надреден за таа проблематика да си лапаш, крадеш трошиш е НЕЧОВЕЧКИ е рамно на злостор. Колку до сега реакции од домашни центри странски организации имаше дека условите по затворите се за никаде, ама свињава нема гајле. Изгледа затворениците е време со еден штрајк да потсетат дека се измачувани додека овој лапа и лапа и лапа…

Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и текстПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.