Македонија

Заради градежните мафијаши како Чифлиганец, Саник, Два брата и Голден арт не можат и нормалните инвеститори да градат

(ВИДЕО) СЕГА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ И ВО СОПИШТЕ – ЗОШТО ТЕЛМА ВОДИ ХАЈКА ПРОТИВ ГРАДЕЖНИШТВОТО – АНТИ ГРАДЕЖНОТО ЛУДИЛО ДОБИВА ПСИХИЈАТРИСКИ РАЗМЕРИ: НЕ МУ ДАВА НА КОМШИЈАТА ДА ГРАДИ ЗГРАДА НА СВОЈА ПАРЦЕЛА ЗА КОЈА ИМА УРЕДНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗАТОА ШТО МУ БИЛЕ МНОГУ БУЧНИ БАГЕРИТЕ?!?!

Прво беше проблем центарот на Скопје бил многу натрупан, сега не може да се гради и во Сопиште многу бучни биле багерите?! АЛО БАРДОВЦИ ДАЛИ ВОДИТЕ ВИЕ НЕКАКВА КОНТРОЛА?!?!Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:00 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.