БалканЖивотСекс

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА СНЕЖАНА. ПОТЕКНУВА ОД МАКЕДОНИЈА, ИЗГЛЕДА КАКО БОЖИЦА, МАЈКА Е НА ТРИ ДЕЦА А ИМА 41 ГОДИНА (ФОТО)

Снежана има 41 година, мажена е за фитнес инструктор и моментално е бремена по четврти пат во животот, а сега открива како одржува нејзината завидна линија.

Снежана Вуд е по потекло од нашата држава, Македонија, а порано го носеше презимето Маркоски, таа потоа се омажи за познатиот австралиски фитнес инструктор, Сем Вуд.

Изгледа прекрасно, има завидна линија и тело на кое би му позавиделе и помладите дами. Секако, нејзиниот сопруг ѝ помага да се одржи во витка линија бидејќи ги следи програмите за тренирање што тој ги прави, но тоа не е единственото нешто што таа го прави.

Како мајка на три деца, од кои најстарата ќерка и е првиот брак и има 16 години, а другите две деца од бракот со Сем се четири и две години, со тоа јасно е дека Снежана има многу обврски. Меѓутоа, времето што го поминува со нив, таа го користи и на паметен начин, за да биде физички активна.

На пример, таа кажува дека рацете и биле многу стегнати по породувањето бидејќи често ја носела ќерката во нив, а и помогнала и можноста да вежба дома, тоа и помогнало да не го прескокнува тренингот.

Таа се труди и да не јаде многу леб, но и да пие доволно вода, бидејќи, како што истакнува, важно е да се чувствува и да изгледа убаво.

Снежана вели дека барем еднаш неделно оди на трчање или возење велосипед бидејќи тоа е нешто што можат да го прават заедно како семејство додека тренираат. А нејзиниот сопруг многу шета со децата и тоа го прави секој ден.

Снежана исто така прави и пилатес и јога вежби еднаш неделно, а вели дека освен што и помага да изгледа како божица, и помага и да се ослободи од стресот. Кога и треба некој посилен тренинг, боксува со сопругот и истакнува дека тоа навистина го забрзува пулсот.

Кога не е расположена или нема време за целиот тренинг, го зема и го прескокнува јажето најмалку пет минути, а покрај сето тоа нагласува дека сонот е многу важен.

Често си легнувам подоцна отколку што би сакала, но дефинитивно се чувствувам подобро кога сум доволно наспиена, истакнува оваа убавица.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.