Занимливости

Започна со работа Ohridsky TV, најдоброто од Македонија

Ohridsky.com оди чекор понатаму, пред сите, отворивме своја IP TV  со 24 часовна програма. Ohridsky ТВ може да ја следите преку следните IP платформи:

MKD Live

ALB Live

Tido TV

SatStruga

TV Media

IPTV Balkan

Media Moja

IPTV Platforma

Од 15-ти Јануари Ohridsky ТВ воведува 4 часовна сопствена информативна програма, која ќе биде од дебатни емисии од областа на култура, спорт, политика, како и соптвена културно уметничка забавна програма.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.