Црна Хроника

Запален автомобилот на менаџерот кој го донесе Чолиќ во Скопје

Патничко возило „БМВ“ со бугарски регистарски ознаки било опожарено на улицата „Мирка Гинова“ во Скопје. Случајот бил пријавен рано утринава, во 3.50 часот,  во СВР Скопје.

Како што соопшти денеска МВР, возилото е сопственост на 32-годишниот Кристијан Стефановски, од Скопје, сопственик на продуцентската куќа која стои зад концертот на Здравко Чолиќ.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.