Живот

Заменик министерот за здравство се врати на работа

Заменик министерот за здравство во оставка Илир Хасани денеска објави фотографија со коментар дека се вратил на работа. Тој на 10 септември поднесе оставка од функцијата, заменик на министерот Венко Филипче, два дена откако изгоре модуларната болница во Тетово и загинаа 14 луѓе.

При поднесувањето на оставката Хасани напиша дека го прави тоа како највисок морален чин.

Заменик министерот за здравство се врати на работа

„И покрај фактор дека немам никаква врска со процедурите за модуларната болница, иако немам никаква врска ниту со организацијата на работата внатре во модуларната болница, мојата оставка е најмал чин кој што можам да го направам во овие тешки моменти, за да ги почитувам жртвите, повредените и новните семејства, рече Хасани.

Тој е субцпецијалист трауматолог.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.