КолумниТоп3

ЗАЛИЖАНИОТ ОД АЕРОДРОМ ПАЛАМУДИ ОДИ БЕ СКРИЈ СЕ ПРЕДАВНИКУ!

КОНЕСКИ САКАЛ ДА БИДЕ ГЕН СЕК, АМА ПУСТОТО НИКОЈ НЕ ГО САКА ОТИ Е АРОГАНТНО КО...П...И...T..O

Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди, му одговори поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на обвинувањата кои ги упати тој на говорот за Илинден кон оние кои бараат оставка од него.

Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден. Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка ѝ посакуваме добро на партијата, а ти очигледно си немоќен да се справиш со искрените критики. Со ова го допре дното и уште еднаш покажа дека не си достоен за функцијата што ја вршиш. Наместо ниски страсти и фрустрации, треба човек кој обединува. Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ, напиша Коневски.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.