Црна Хроника

Загина 28-годишен скопјанец, девојка му со тешки повреди на Клиники откако со мотор се забија во ограда

Загина 28-годишен скопјанец, девојка му со тешки повреди на Клиники откако со мотор се забија во ограда

Едно лице загина во несреќата што се случи вчеравечер во близина на Клиничкиот центар.

Како што соопшти МВР околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Елисие Поповски – Марко“, мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.А.(28) од Скопје изгубил контрола и удрил во ограда.

По несреќата Љ.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и набргу починал.

Со телесни повреди се здобила сопатничката Г.С.(27) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Известен бил Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.