Македонија

Заев за ТВ21 по поканата на Ахмети кон албанските лидери: Ова е притисок кон мене, СДСМ и коалицијата „Можеме“

По поканата на Али Ахмети кон албанските лидери за средба, ТВ21 се обрати и до претседателот на СДСМ, Зоран Заев кого го прашавме околу тоа дали поканата ја гледа како некаков притисок кон него за идејата премиер Албанец.

– Реклама –

„Да, го гледам ова како притисок врз мене, СДСМ и Коалицијата „Можеме“, за премиер по предлог на ДУИ“, посочи Заев за ТВ21.

На прашањето дали доколку има договор меѓу овие партии, тоа би влијаело врз формирање на нивото мнозинство, Заев додаде дека се уште е прерано да каже било каков одговор.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 01:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.