Македонија

Заев три дена на одмор во Германија

Премиерот Зоран Заев за новогодишниот празник ќе одмора три дена и истите ќе ги мине во Германија.

– За Нова Година ќе престојувам три дена во Германија со најблиските кај мои блиски пријатели – рече Заев, одговарајќи на новинарско прашање по средбата со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Владата.

Шефот на Владата неколку дена беше на зимување и минатата зима во Германија.

По празникот Заев ќе треба да си даде оставка на 3 јануари согласно пржинскиот договор според кој треба да се формира техничка влада.Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:41 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.