Колумни

Заев се одмаздува на скопјани и ги смрзнува со парното заради губењето на локалните избори токму од скопјани

фб статус на Јорданка Јоци Ивановска

Скопје може да остане без парно греење, среде зима на минус 10, првпат од постоење на Македонија.
ℹ Ваква неспособна влада, ко оваа на СДСМ, немало никогаш!
И покрај предупредувањата пред 3 месеци од БЕГ за криза поради гасот – буквално ништо владата на СДСМ не преземаше во меѓувреме за да спречи ескалација!
Тераа кампањи за локални, ораа села и гратчиња, потрошија милиони евра и…изгубија ко вол у купус!
ℹ А, во јануари земаа да се караат со Данела Арсовска, која нема никаква надлежност врз системот! Сè со цел скопјани да поверуваат дека кризата не е предизвикана токму од владата на СДСМ.
ℹ Зоран Заев, кој уште ја врши функцијата премиер – НИКОЈ НЕ ГО ВИДЕЛ!
Баш му е нему гајле за скопјани дали смрзнувале или не – он токму од нив изгуби!
Можеби затоа и ова се случува.
Можно е да е слика од ‎1 лице и ‎текст кој вели „‎скоплани од викендов ke останат без парно греене? бег нема пари да купи гас ситод نعمصر 40 миш Ke останат ли скопани викендов без парно греене? бег вели, пари за набавка на гас нема и бара државата времено да го преземе производството. -ликвидноста на птбе брзо се истоштува и има средства за фактор на денот: те-то ke работи 7 дена во не... фактор бег бара владата да го преземе парното грее... P.C.EB р.с.европа викендов нема да има парно во скопје: гас за грее Lider‎“‎‎


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.