Колумни

Заев призна дека спречил истрага и спасил криминалци од затвор (ВИДЕО)

Дали го слушате што кажува човеков, мајко мила?? Признава јавно дека заради неговите дејствија извршил кривично дело попречување на правдата (со мојата дејност блокирав одредени истражни дејствија) и спасил криминалци од затвор! И се фали со тоа јавно на телевизија! Боже Исусе што нè снајде, дали само јас ова го гледам или цела Македонија е сведок со кого си имаме работа!?

Gepostet von Robert Mileski am Mittwoch, 1. Mai 2019

Активистот и бизнисмен Роберт Милевски член на Македонскиот национален совет прашува дали е вистина тоа што го слуша од премиерот на ТВ.

“Дали го слушате што кажува човеков, мајко мила?? Признава јавно дека заради неговите дејствија извршил кривично дело попречување на правдата (со мојата дејност блокирав одредени истражни дејствија) и спасил криминалци од затвор! И се фали со тоа јавно на телевизија! Боже Исусе што нè снајде, дали само јас ова го гледам или цела Македонија е сведок со кого си имаме работа!?”, прашува Милевски кој не може да разбере зошто Заев во интервју за 24 Вести признава дека спасил криминалци од истрага.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1157812441057186&id=417063465132091&sfnsn=mo

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1157812441057186&id=417063465132091Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.