ВЕРСКА РИЗНИЦАЖивотТОП

ЗАЕВ ПАЛЕШЕ СВЕЌА ПРЕД КУЌА, А НЕ ВО ЦРКВА…ПРОТЕСТАНТСКИ ОБИЧАЈ?

-Велигденските денови се можност да се свртиме кон себеси и кон нашите најблиски, да создаваме добри дела и да покажеме солидарност, почитување и разбирање еден кон друг. Да празнуваме како одговорни граѓани, а Велигден, како празник на надежта, да донесе благосостојба, радост и сплотеност во нашите домови.

 

 

Нека е честит големиот христијански празник – Велигден!

Христос воскресна! Навистина воскресна!, напиша во честитката премиерот Зоран Заев.


 Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.