Македонија

Заев: Не влегов во политика за да си го гледам раатот

Струмичани имаат една изрека „Глеј си раатот“, ја во политиката не влегов да си го глеам  раатот, кажа премиерот Зоран Заев на трибината која се одржува по повод две години од формирањето на Владата.

-За две години ги затворивме сите отворени прашања, преземавме одговорност што никој не сакаше да ја преземе цели 3 децении. Го зачувавме македонскиот идентитет. Сега граѓаните чекаат јасен потег од Европската унија, рече Заев.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.