Македонија

Заев: Ја осудувам изјавата на Села, апелирам за внимателност, ни требаат изјави кои ќе не зближуваат и сплотуваат!

– Ја осудувам не само изјавата на Села, туку и сите такви слични изјави кои се непромислени и избрзани. Апелирам за внимателност во овие бурни времиња. Ни требаат изјави кои ќе смируваат, зближуваат и сплотуваат!

Зоран Заев на прес пред ОЈО.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.