Македонија

Заев ги злоупотреби и децата: Ги терал да креваат празни ЕУ папки

Заев ги злоупотреби и децата: Ги терал да креваат празни ЕУ папки

Отворањето на „Европска куќа“ во Струмица е уште едно успешно поглавје и попатна станица до вистинската цел – членството на Македонија во Европската Унија. На социјалните мрежи беа објавени фотографии како деца биле употребени како статисти и креваат празни папки.

Овој нов и модерно организиран простор за младите од Струмица, ќе биде место за средби, дискусии, информирање и учење. Место за организирање настани, за гледање филмови, и за различни други културни забавни активности, напиша премиерот Зоран Заев.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.