Колумни

Заев е разочаран, Обиџуко не е виновен, ВиРус прва пријавила – Наќе треба да поднесе оставка

Заев е разочаран, Обиџуко не е виновен, ВиРус прва пријавила – Наќе треба да поднесе оставка

Богдан Илиевски ги коментира изјавите на првите луѓе на власта по бегството на Сашо Мијалков.

Имајќи предвид дека:
– Заев не е виновен, тој е разочаран и загрижен.
– Обиџуко не е виновен, тој е исчезнат.
– ВиРус не е виновна, таа прва пријавила.
Мислам дека Наќе треба да поднесе оставка – пишува Илиевски.Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 16:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.