Балкан

Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

ВМРО-ДПМНЕ>Какви бизниси договарал Заев во Владата и дали во тоа е вклучен неговиот брат Вице?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Зошто Седат Пекер го бара Турција, а Спасовски не?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин Ахмедовски. Значи Седат Пекер ги обединува аферите „Мафија 1“ и „Мафија 2“.

Дали е точно дека турскиот мафијаш Седат Пекер имал средби со официјални лица во Владата на Заев?

Зоран Заев да каже со кои луѓе во зградата на Владата имал средби, на кои теми разговарале и како се случи по наводното негово протерување од земјава тој во полициска станица да се слика за лична карта?

Какви бизниси договарал Заев во Владата и дали во тоа е вклучен неговиот брат Вице?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.