МакедонијаТОП

ЗАЕВ: Бројчаникот веќе почна да врти, екс министрите на ВМРО ДПМНЕ вратија големи суми на пари кои ги злоупотребиле, Пешевски е еден од нив!

– Бројчаникот кој го ветив веќе почна да врти, десетина екс министри на ВМРО ДПМНЕ вратија значителна сума на пари во буџетот, пари кои претходно ги злоупотребиле од своите картички, еден од тие кои што вратија пари е и Пешевски. Но големите милионски суми се очекуваат наскоро кога ќе спроведеме и судска реформа и ќе ги тргнеме сваровски судиите кои ја кочат правдата!

Премиерот Зоран Заев во емисијата Стадион на Канал 77!

ЗАЕВ ВО КАНАЛ 77: Во бомбите сум слушал страшни работи за Илчо Захариев, тој е неверојатен бандит и суетен човек кој го кочи развојот на Штип!

– Јас добро го знам Илчо Захариев од бомбите, сум слушал таму во снимките страшни работи за него, тој е еден суетен бандит кој го кочи развојот на Штип, затоа ние жртвувавме еден одличен кадар кој требаше да ми биде министер во владата, Благој Бчварски но се договоривме тој да го води Штип затоа што Штип е центарот на источна Македонија и мора да го изградиме и развиеме овој наш легендарен град од истокот!

Премиерот Заев во емисијата стадион во радио Канал 77.

ЗАЕВ: АКО МИ ДАДАТ ДОВЕРБА ГРАЃАНИТЕ, НЕМА ДА ВЛАДЕАМ ПОВЕЌЕ ОД ДВА МАНДАТИ, ЗАТОА ШТО ЌЕ ЗАБЕГАМ КАКО ГРУЈО!

– Ако ми дадат доверба граѓаните, ќе владеам само два мандати, повеќе од тоа ќе забегам како Грујо а исто важи и за министрите…

Заев во емисијата Стадион во радио Канал 77.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.