Колумни

За маските на отворено

Овака…Со оглед дека состојбата со Ковид 19 ескалира поради неспособноста на Власта, на Комисијата за заразни болести и на првиот човек почнаа да предлагаат луди мерки кои се косат со моето основно граѓанско и демократско право.
Да се разбереме… маска на отворено е најголема глупост затоа што кога немаме контакти со други луѓе и нема комуникација тоа е неприфатливо за граѓаните!
Кога ќе бидам сам да носам маска?
Па дали мислите дека луѓево ќе прифатат таква ноториа од глупост?
Имате еден милион други опции и алтернативи.
Г-нот Министер да престане да ги слуша глупавите совети и да се создаде (ПОД ИТНО) Координативно тело од експерти а не политички назначени директори кои од џиповите-канцеларија и Господ Бог го бараат со GPS од најнов модел!?
Создавање на една Комисија која нема да биде политичка, нема да биде алатка, туку основен столб на јавното здравје на граѓаните.
Дали сакате да постигнете ,,граѓанска непослушност” ??
Ваша ќе биде одговорноста и на тие што ќе ја донесат таквата одлука.
Најдете си ,,друг начин” за да спречите масовните протести.
Дали Коронката си ја вртите како ви одговара?
Вчера нема а денес 150 заразени?
Ако постои и најмало сомневање за ваков тип на манипулации знаете што значи тоа нели??
Обидете се и почнете да работите за општото добро на граѓаните.
Немојте да правете непослушници од нас, чесните плаќачи на даноци!!
Срамота е…
Одлуките за здравјето на граѓаните да ни ги носат здравствени стручњаци а не политички иструментирани!!
Ви благодарам

Гоце Марков фб статус

Македонија

Заболени
27,199
Мртви
934
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 27/10/2020 - 07:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.