КолумниМакедонија

За кого работаат и СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, која е разликата во политичкото делување и на двете?

Сите вие кои дрдоревте дека не постои законска можност да се распиши референдум за промена на име -ќе има референдум. Свесни за тоа, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ уште некое време ќе глумат, само што се оди на друга форма на референдумското прашање, каде што промената на името воопшто и не се споменува: “Дали сте за промена на името во Република Северна Македонија”
Можното референдумско прашање е: Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција?
Многу нелогично е сега да се спроведува референдум за ЕУ, а потенцијалното члентво да дојди по 10-15 години како што се прогнозите. Иста количина нелогичност има и за НАТО, кога не се остава можност да се изјасниме за во НАТО а против промена на име.

 ДИК е избрана со двотретинско мнозинство, за него гласаа и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.
Милионско прашање: За кого работаат и СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, која е разликата во политичкото делување и на двете, освен голата борба за превласт? Зошто и од НАТО и од ЕУ целосен молк за функционирањето на правната држава, тендерашење, задолжување, крадење, прикривање убиства, смртност на деца, медиумски мрак?
Сега е јасно и зошто. НАТО и ЕУ ги гарантираат криминалите а тие за возврат послушно ги спроведуваат нивните погубни политики за рушење на Македонија и Македонците.
Нека ни е наздравје.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.