ЗанимливостиКолумни

За едни беровски моќници и нивниот кафе бар Лајф и што се десило од како Доказ обелодени

писмо

Здраво Доказ,сакам да останам анонимен јавувач и затоа сакам да пријавам злоупотреба на службена положба и овластување во ФЗО Берово:
Раководителката на ФЗО Берово веќе трета година по ред го има узурпирано деловниот простор на центарот на градот кој е во сопственост на ФЗО и има влезено во него,го има реновирано и однадвор и од внатре,Истиот простор кој беа канцеларии на ФЗО сега ги има споено со нејзиниот дел од објектот Лаиф кафе и ги издава како хостел соби на туристи во Берово.Просториите на ФЗО ги има споено со тие од кафе Лаив,кој исто така таа е вработена покрај раководител на ФЗО Берово туку и во Лаив на скратено работно време.Овај срам сакам Вие да го испитате преку Ваши извори и начини на работа и да го обелодените ако е точно да знае народот како се кр..е имот на државата,без постапка и спротивно на Законите.
Со почит!
Ваш редовен читател.

Д утро, имаме информации за претходното дека е правена контрола од финансуска полиција Ск.на лице место во објектот на Лаив кај што се канцелариите на фзо во Берово за да се утврди фактичката состојба за незаконски упад во државен имот и реновирање од надвор и внатре апартманско уредување од раководителката и фамилијата.Сега предметот е во ОЈО Ск и затоа бараме од Вас да истражувате преку Ваши механизми и да објавите ако е точно,бидејќи се плашиме дека ова корупција може да се стави во фиока и да се заташка работата Просториите на фзо Берово се на атрактивно место,строг центар на втор кат од кафе Лаив и затоа ги узурпираат без документи и законска постапка.
Ова е чиста состојба на злоупотреба на службена положба и овластување на раков на фзо Берово и треба да се води постапка,но без Ваша помош не почнува,затоа се обраќаме до Вас за помош.Со почит!
Ваш верен читател.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.