КолумниТОП

ЗА БЛАЦЕ, ЗА КИРЧО И ЗА АВТОКАМП ГРАДИШТЕ ШТО ПРАШУВААТ ЧИТАТЕЛИТЕ НА ДОКАЗМ

PISMA

добро вечер, се извинувам што замарам но мислам дека ке ве интересира. вчера бев во автокамп градиште чисто онака уз пат. таму затекнав буквално градење на објекти во близина на самата плажа. фрчи бетон и блокови, сакав да сликам но не ми дозволија. знам дека било лај да се пријави у државава е џабе, затоа ви се обракам вам. можеби ке успеете да дојдете до слики и склопите една добра објава.

НАМЕСТО ДА СЕ ПРОГЛАСИ МОРАТОРИУМ, СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ПРИКОЛКИТЕ ВО ГРАДИШТЕ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРЕРАСНАТ ВО ЗГРАДИ, ВЕЛАТ ОД „ОХРИД СОС“ - Сакам Да Кажам

Dobro vecer, Imam Edno prasanje normalno zasegnata sum .Me interesira za helihopterskata nesreca kaj Katlanovsko Blace od 2008 koga ni zaginale mirovnici n.a. vracanje od Bosna,Dali I-mate povece informaciiUnapred vi blagodaram

Истражување: Мистеријата за хеликоптерската несреќа на Блаце

КИРЧЕ ДОНЕВ!!!!!!! СУДИЈО ВО АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ШТИП?????? Јас почитувајќи го Судот навремено те предупредив дека со случајот ВИПА ВО СТЕЧАЈ не смееш и не можеш да влезеш во корупција и криминал. Ти не ме послуша и ЈА ПРЕДАДЕ ВИПА НА ***ИЗМАМНИЦИ***да ја ЛИКВИДИРААТ!?!? Пишував поплаки и на ТВОЈОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НАЌЕ ЃОРЃИЕВ ама Тој нема МОЌ да се справи со МАФИЈА како што си ТИ. Но ако бев со КРИМИНАЛЕН УМ како тебе ќе ти честитав оти си ме ослободил од ВИПА. Ама мене и тебе не раѓала различна мајка и јас велам ПРЕКУ ВИПА СУМ ПРЕЗЕМАЛ ОБВРСКИ КОН ДОВЕРИТЕЛИ И МОРА ДА ГИ ИСПОЛНАМ ИНАКУ СУМ ИЗМАМНИК. Но ТИ СИ ЗАКОНОТ (МАФИЈАТА) и иако војната со МЕНЕ ЛИЧНО те стави во АУТ и спротивно на ЗАКОНОТ ЗА СТЕЧАЈ донесе НЕ НАВРЕМЕНА ОДЛУКА __ПОКАСНО ОД 30 ДЕНА сепак МЕ ПРЕДАДЕ НА ИЗМАМНИКОТ __РУДИНЕ ММ ДОО (МАРТИН МАРКОВСКИ ДА МЕ ЛИКВИДИРААТ И ВИПА И МЕНЕ. Но виде ТИ ДЕКА ДОПРВА ЌЕ ЈАДЕШ КНЕДЛИ крупни и со коски од ЧОРБАТА **КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ**И избега (иако по закон не смееш) да избегаш од ВТОРОСТЕПЕН СУДСКИ СОВЕД во СТЕЧАЈОТ НА ВИПА. Ама КОРУПЦИЈАТА КОГА ЌЕ СЕ ВЕНЧАШ СО НЕА НЕ ТЕ ОСТАВА ЌЕ ТЕ НАЈДЕ И АЗИЛАНТ ДА СТАНЕШ КАКО МАЏАРОТ. И тебе пак те најде или САМ И СЕ ПОНУДИ!?! Сеедно И одлучуваш ЗА ОБВРСКИ ШТО ЈАС ЛИЧНО ВО ИМЕ НА ВИПА (ИЗВОЗНИКОТ НА ЈАГНЕШКО МЕСО) ги превезедов кај СТОЧАР ВО КАМЕНИЦА (СТИПЦАРСКА МААЛА) ДА осудиш МОЈ СОРАБОТНИК И ПРИЈАТЕЛ ДА ГИ ПЛАТИ!?!?!?!?!?!?!?!?!?!! Но не како гарант туку како КУПУВАЧ????????????!!!!!!!!????? Е КИРЧЕ ВОЈНАТА ШТО ЈА ВОДЕВ СО ТЕБЕ И ТВОЈОТ КРИМИНАЛ КАКО СУДИЈА ВО СЛУЧАЈОТ ВИПА ВО СТЕЧАЈ ќе биде воена вежба во однос на ОВАА ШТО ПРЕСТОИ ЗА ОВОЈ КРИМИНАЛ ШТО СИ ГО СТОРИЛ СО ОВАА СРАМНА ПРЕСУДА. Ти во таа пресуда си го ВАЛКАЛ СПОМНУВАЈЌИ го името на ВИПА и Александар ПОПОВСКИ но си ми дал улога на ТРЕТА МИС ПРАТИЉА на местото на НАСТАНОТ. Абе СУДИЈО знаеш ли сточарите дека паѓаат во транс кога лично ќе им отиде ИЗВОЗНИКОТ НА Трло. Е така и ОВОЈ ПРОДАВАЧ БЕШЕ АМА ТИ МЕНЕ МЕ ПРОДАДЕ НА ИЗМАМНИЦИ и сега мораше да ме спомнеш ама како случаен придружник на ЗАДОЛЖЕНИОТ КУПУВАЧ!?!?!?!?!?!?!? КИРЧЕ ДОНЕВ ЗНАМ ДЕКА СОНУВАШ НЕКОЈА МАФИЈА ДА ТЕ НАПРАВИ ВРХОВЕН СУДИЈА, гледам дека си “услужлив” на измамниците и сигурно имаш шанси сонот да ти се оствари __НЕДАЈ БОЖЕ. Ама јавно презивајќи те овде на ФБ мрежата морам јавно и да ти кажам ___КОРУМПИРАН СУДИЈА Е ЃАВОЛ СО БОЖЈА СИЛА!!!!! Зошто БОГ на ѓаволот му дал да прави секакви ѓаволии АМА НЕ МУ ДАЛ ДА СУДИ.

Фотографија на Aleksandar Popovski.


Македонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 03:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.