Колумни

Втор дел Епизода : Магарето што пее и Гоциња во купаќи Gucci (ко Боки 13 имаат чанта ,викаат од Тунџев им била ама помала и гласот им е сличен) и Бајден

писмо Гоцињата со магарињата и Тунџев: Резиме- со Бајден

Втор дел Епизода : Магарето што пее и Гоциња во купаќи Gucci (ко Боки 13 имаат чанта ,викаат од Тунџев им била ама помала и гласот им е сличен) и Бајден
me
[email protected]
Show more
Jun 9 at 4:05 PM
Ај вечер работа да си немам , на одмор сум или што!!!!!!!????
Вв? Да почнеме : Кога ќе си земеш едно 130.000, оо€  од Неша радионица и уште две фирми од Србија( у соработка со Р. Србска)  и др.. ……..,…….. И тоа 2016 година ,2,4,6,месец11…..,.. Илјади евра , 22…,.. Илјади евра 7…,.. Илјади евра , 2017година 12…,.. Илјади евра , 7…,.. Илјади евра, 3….,.. Илјади евра за 2018 по толку четири пати од 2000 до 11000 евра со пресметка на извршена работа , колку е за плаќање , колку е разлика и колку за србинот вработен во фирмата што врши работа за нив, трите фирми и по кого се пратени или лично со потпис земени на рака, со потпис од фраерчето што ги има  пат Миладиновци- Штип и Скопје 2014.
Гоциња ќе те спасуваат како Боки 13 ташни ќе носат ама за себе и ќе те уценуваат( ама изгледа срам од Бајден им падна па сега веќе не ги носат ко во Вила Мир и пред Мечето на инстеграм додека јавен беше ) добро бе Гоциња само за криминалци и андропаузични изгубени фраерчиња вњ бива ! Тоа другите на ваша возраст не даваат пари ? Не го сакаат Боки 13 у skinny варијанта ?  Не купуваат ташни Gucci и наочарчиња, станчиња , колички ? Саде овие исфрустрираниве андропаузични фраерчиња се магариња ? Уплашени од Чифлиганец , Заев , Вице , Вилма,газдите ви бивши!!!! И почнаа 2019 кога си отиде, да излагаат од ” негда” ! Не само тие има уште !!!!???? А кој му носеше на Заев ! На Бобо имам уплатница ! Му ги вратил рече ! Демек! Прибери си тоа чантичињата , Бајден иде ! Идејата беше тоа што Грујо правеше да не биде веќе !
Сега нешто озбилно – пред влез од септември 2016 само од време на време некој 1-2 мажи во работничко одело седат – па некој чудни типови . Си викам ми се причинува . Тоа од филмовите сум гледал , ама возрасен човек сум и неверувам во заговори ! Ако некој нешто знае , нека каже ама точно !
А фраерчето во Србија или во Бугарија да го пратите ако загусти – па услуга ќе му направите ! На овие балкански простори се е разработено од нив фраерчињата , па и Гоцињата фајде ќе имаат , бизнименчиња , политичарчиња , и премиери ко нашиот Заев!!! И Вучиќ ! И Додиќ!!!!

May be a Twitter screenshot of еден или повеќемина и текст кој вели „Tweet KocTaAиH KocTaAиHoB @kostadi... ・1d 1d mawиHaTa Ha cAcm e Bo noroH! × 46 68 36 лyAиoT maKc. @aP41IWsLgUTQD1T Replying to @kostadinkosta1 wo 6e naK no4HaBTe co nacowи и ли4Hи KapTи 3a 6eлocBeTcKи KpиmиHaлuи wTaHuaHe? Translate Tweet 10:41 10 jyH. 21 Twitter for Android View Tweet activity 1 Like“

Резиме на секој десетина епизоди : Сам го пишувам ова ! Никој не ми помага ! Се е вистина ! Додека не се активира некоја пријава ќе пишувам во ваква форма – начин на изразување !
Ликови :

Бившата им фирма – “успешна ” приватна фирма за време на Груевски

-Гоцињата – вработени во фирми приватни и државни кој се залепуваат од интерес за директорите ! Обично помлади девојки , и обично Сакаат да успеат во Скопје или провинција, и нема да се селат на запад и завршуваат факултети за општествени науки кои важат само тука ,не можат  да се мачат со нострификација во странство, толку им е капацитетот , обично е згодни но, има понекоја Г.С.(има секакви мажи – се мислат дали се стрејт или геј и недоразвиени тинејџерски типови кој личат на хермафродити- новитет во 21 век)- ги има отсекогаш откога знам за себе ! Да не ги навредувам пошто знам кои им се физичките – психичките – органските маани иако не сум вештак во таа област!

-Фраерчиња- неиживеани провинциски мажи кој “успеале ” во Скопје со нивни сродни души во бизнис и политика , алчни за моќ и пари , “”успешни ” од нивна гледна точка кога ќе влезат во андропауза , нарцисоидни и параноични пошто времето им ” проаѓа” и не даваат простор за успешен развој на нови генерации , туку ги вовлекуваат во својте борби и фрустрации( дури и Гоцињата и сопствените деца ) !  Многу често за нив се вели заедно  “Старците ја започнуваат војната а младите гинат “( ќе разбере тој што трба ) се фалат со пари , коли , саати , наочари , гардероба за да останат на 33 години , – пошто нема класична војна , тоа е војна!

-Газди те им – транзициски моќници , со приватизација започнато бизнис во време на распаѓање на Југославија
– бизнисменчиња и политичарчиња : сите помали министри , заменици , државни службеници- чест на некој исклучоци !, сопственици , управители , менаџери , на мали и големи фирми алчни за моќ и пари и за успешност и да бидат познати во нашава држава – пошто малограѓанска ни е да си признаеме!

– Заев и Грујо – најголемите апаши што ги имала нашата држава со сите Влади и поддржувачи околу нив за кои тие знаат или незнаат!!!!????
-Вилма,Катица,, Лиле – и други јавни обвинители кои потекнуваат од различни провинциски средини обично и се исти ко овие погоре !- нашиот правен систем – судство-обично во менопауза или андропауза или старост!!!!

– Ленче Ристевска, Фатиме Фетаи – јавни обвинители за кои има уште надеж!!!????

За мене и моето семејство  нема да кажам ништо ! другите ќе си проценат, тие што ме знаат!!!!!

Бајден – прецедател на држава која сака политичко влијание сегде да има во светот , сега му е во интерес да воведе вистинска демократија кај нас , зошто си знае он!!!!!!

Сега нешто озбилно : фраерчето имало тешко детство и затоа било такво , па сите ли погоре тешко детство имале па затоа такви се , а јас и другите какво детство имавме ???
Не учеа да не крадеме и да не лажеме , да учиме напорно и да работиме , да создаваме и градиме ,да знаеме да процениме кога треба да се бориме , а кога да се повлечеме ! Не учеа дека работите се менуваат и треба да им отстапиме место на новите генерации! Да им оставиме простор ! И од нашите деца тоа го доучивме!Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.