Колумни

Врескаа „каде се парите- а се сведовме на „мерцедесот“ и неслучени шамари

Врескаа „каде се парите?“, зборуваа за не знам какви изнесени милијарди, се изнаслушавме незаконски прислушувани разговори, а се сведовме на „мерцедесот“ и неслучени шамари.

Сега дојде животот и нема потреба ни од „бомби“, ни од фрлање куртони. Се е на виделина.
Терор врз уметници, цензура, судски прогон заради Фејсбук статуси, вработување на роднини и швалерки, милионски тендери за золви и баџанаци, газење на Устав и закон, царски и кацараски судски монтировки со тортура и закани, јавна ЕУ/НАТО поддршка за „балкански методи“ на прогон, уцена и поткуп, велепредавства од најстрашен вид, црни грчки фондови за поткупување македонски политичари и медиуми, поништување на волјата на мнозинството граѓани, најбрутално укинување на демократијата. И никому ништо.

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 01:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.