Живот

Возеа мотоцикли, се дружеа со децата, а сега не му дава јавна поддршка

Некогаш беа нераздвојни, и во владата и приватно.

Дури објавува слики од возење мотори на кои ги прикажуваа малолетните деца.

Сега кога премиерот Заев е во најтешка ситуација од почетокот на неговата политичка кариера неговиот најблизок другар од владата го нема да му даде поддршка.

За разлика од неколку други соработници во владата, министерот за здравство Венко Филипче не објави своја поддршка за премиерот во заминување.

Дали е зафатен со своите приблеми, дали гледа шанса по заминување на Заев тој да дојде на чело на СДСМ или се работи за разочарување од ситуацијата и обид за спасување на сопствената глава ќе треба да каже Филипче кој сега го нема во јавноста како пред некое време кога го имаше секаде и за секоја прилика.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.