МакедонијаТОП

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА!

http://meteomax.mk/wp-content/uploads/2017/06/2017060306_201706012159_1_stormforecast.xml_.png

Почнувајќи од денес попладне и навечер територијата на Македонија ќе подпадне под влијание на циклонска активност и влажна и исклучително нестабилна воздушна мас акоја ќе услови на повеќе места нестабилно облачно време со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ со пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и град. Таму каде што ќе има ИНТЕНЗИВНИ атмосферсаки процеси ќе има и голема количина на воден талог па од денес попладне и навечер па и утре (сабота) можни се локални поројни поплави.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ВО СЛУЧАЈ НА ПОЈАВА НА ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА ВЕ СОВЕТУВАМЕ ДА НЕ ПРЕТСТОЈУВАТЕ НА ОТВОРЕН ПРОСТОР И ПОД ОСАМЕНИ ДРВЈА, ИСТО ТАКА ДА НЕ СЕ ЗБОРУВА НА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН ДОДЕКА СЕ ВРШАТ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ПРАЗНЕЊА А ОВЧАТИТЕ ДА СИ ГИ ЗАШТИТАТ СВОИТЕ СТАДА ОДНОСНО ДА ГИ ДЕЛАТ ВО ПОВЕЌЕ ГРУПИ.

За нови и детални информации околу временската состојба во нашата држава следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ

link



Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.