КолумниТоп1

ВОНРЕДНА НЕМА ДА ВИ ПОМИНЕ ДА МУ ГО ПУНИТЕ ЏЕБОТ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

сега е најмалку важно кој кого политички го подржува, пропагира или штити! Никој нема да се противи на изедначување на цените и услугите во јавното и приватното здравство, нели!? Ама не е фер, некој да мора да плаќа приватно еве на пример за фамозните PCR тестови, а некој во државната квота!? Потоа, во вакво тешко невреме за здравството, не е во ред да се прибира кадарот во приватните болници заради моменталниот проблем со преоптеретеност и напнатост во јавното здравство!!! Не може некој да има можност да се лекува приватно за 15 илјади евра, а некој да не може ни до болница да стигне! Што не го понудија солидарно својот потенцијал приватните болници до сега, само за болните од ковид?

Чуму вонредна⁉️Рестрикции може да има и без вонредна. Во жариштата може да се прогласи кризна.
Имаме функционално Собрание сега.
Досега, заболени од #КОВИД19 се лечеа исклучиво во јавно здравство.
И Владата треба да продолжи битката да ја води преку јавно здравство – ИМА КАПАЦИТЕТИ, ИМА КАДРИ ℹ
Поинаку, сите ќе се сомневаме во КОВИД бизниси со Камчев и Жан Митрев, договорени под маса.
КРЕНЕТЕ ИМ ГИ ПЛАТИТЕ НА СЕСТРИТЕ И ДОКТОРИТЕ ВО Ј.ЗДРАВСТВО ЗА 100 ОТСТО❗
Ставете ги навреме во функција празните капацитети, имате околу 20.000 метри квадратни, ако не и повеќе, подготвена болница ,,Мајчин дом”. ПРАЗНА!
Што чекате? Ви требаат 3 дена само да ја дезинфицирате и да ја исчистите.
Или намерно ја уништувате за да ја шитнете за ич пари некому?
Милионски бизниси некој планира за време на корони❓
Нема да ви помине.
NO PASARAN!
статус на Јоци

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 08:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker