Балкан

ВОДИТЕЛОТ НЕДЕЉКОВИЌ СЕ ШОКИРАЛ: Мислев дека е грешка

Водителот Воја Недељковиќ и покрај успешната повеќедецениска кариера зад себе, признава дека бил многу изненаден кога Саша Поповиќ го ангажирал во музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“.

Неговата покана да го води ова популарно шоу, како што сега се сеќава, толку многу го шокирала што мислел дека дошло до мешаница.

Тоа беше во 2013 година, кога шефот на Гранд продукција му испрати на Воја покана што не можеше да ја одбие.

-Кога ми се јави, помислив дека е грешка. Тој вели: „Здраво, ми требаш за вчера, токму сега“, како што се случува со него секогаш да му требаш за вчера. Прашав за што се работи бидејќи тогаш снимав разни реклами за Гранд и слично, па мислев дека е поврзано со тоа. Ми вели: Ми требаш за „Ѕвезде Гранда“, слушај како ги објаснувам правилата – ја започна приказната Воја.

Недељковиќ бил убеден дека Поповиќ згрешил, па уште еднаш го потсетил со кого разговара.

-Ми вели дека многу добро знае со кого разговара и ме кани веднаш да дојдам во Бежанијска коса да разговараме, ако сакам ќе, ако не, не мора. Така се оди кај него веднаш, нема чекање – додала водителката.

Зачуден од оваа понуда, Воја не можеше да одолее да го праша Саша – зошто изборот падна на него.
– „Знам речиси се, но ми е интересно да ве вклучам во таа приказна“. Имаш профил на психолог, ќе знаеш кого да забрзаш, кого да успориш, кого да разочараш, кого да тешиш“, ми рече тогаш. И навистина се снајдов на почетокот иако сето тоа ми беше туѓо. Беше во право, имаше многу ситуации каде имаше солзи и смеа, а богами и несвестица – изјави Воја, пишува Гранд онлајн.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.