Занимливости

Водеше љубов со труп, на друг му експлодирал пенисот: Познати личности со необични преференции

тие беа запаметени не само по нивните успеси во нивните области, туку и по малку бизарните детали од нивниот интимен живот

Некои познати историски и познати личности, покрај нивните заслуги, беа запаметени и по малку бизарни детали од нивниот интимен живот.

Познатиот дански писател на бајки Ханс Кистијан Андерсен водеше дневник во кој сакаше да ги опишува своите интимни задоволства. Често посетувал бордели и плаќал проститутки, но не сексуални услуги, туку да ги слуша нивните исповеди. Кога пристигнал дома, тој мастурбирал врз основа на нивните приказни.

Водеше љубов со труп

Карл фон Косел, малку луд научник, беше фасциниран од кубанската убавица и неговата поранешна пациентка Елена де Хојос. По нејзината смрт, тој го украл нејзиното тело од гробот и го сместил во мавзолеј. Тој ја посетувал секоја вечер. Потоа ја преместил во својот дом и ја „балсамирал“ со восок и свила, а мирисот на гниење се обидел да го прикрие со многу парфем. Живеел така седум години додека не беше откриен. Лекарите кои го прегледале нејзиното тело откриле дека Косел имала сексуален однос со трупот.

Живееше со сопругата и љубовницата

Австрискиот физичар и нобеловец Ервин Шредингер, покрај својот интелект, познат е и по бројните љубовни врски. Тој имал безброј љубовници, за кои неговата сопруга знаела. Во 1933 година, Шредингер се вљубил во оженетата Хилде Марч, која ја преселил во куќата, па живеел со сопругата и љубовницата.

Исто така, тој ѝ направил ќерка, која сакал Хилда и Ана да ја одгледаат заедно, што не било многу добро прифатено во Оксфорд, каде што живееше и работеше Шредингер. Се претпоставува дека неговата семејна ситуација, исто така, ги чинела позиции на Принстон. На крајот од својот живот, тој за своите љубовнички рече: „Гревчиња. Тие ми ја дадоа среќата за цел живот на нивната несреќа. Таков е животот”.

„Заби“ на сите полиња

Познатиот кошаркар Вилт Чембрлен е сопственик на десетина НБА рекорди, но и на некои други. Така. сигурно се знае дека тој постигна 100 поени на еден кошаркарски натпревар, а по неговата смрт излезе информацијата дека спиел со повеќе од 20 илјади жени.

Иако никој не го потврди тој број, неговите блиски пријатели тврдеа дека бројката и не е претерана. Вилт често организирал оргии и менувал неколку дами дневно на своите патувања.

Му експлодирал пенисот

Пејачот на „ Three Dog Night“, Чак Негрон жали што не го послушал советот на својот лекар. Имал сексуални односи толку често што му отекувале гениталиите. Лекарот му препишал воздржаност, но Чак продолжилпо свое. Поради тоа, неговиот пенис буквално експлодирал, а пејачот морал да го сошие.

Спиел со над 35.000 жени

Фидел Кастро, барем што се однесува до жените, беше џентлмен. Тој никогаш не се пофали со своите сексуални успеси. Но, неговиот соработник откри дека кубанскиот лидер спиел со повеќе од 35.000 жени. Според него, повеќе од 40 години, Кастро би нарачувал најмалку две жени дневно – едната за после ручек, другата за спиење. Од време на време, тој барал такво дружење и наутро.

Се ожени со маж роб затоа што личел на неговата покојна сопруга

Според историските записи, римскиот император Нерон се оженил со еден од неговите машки робови, Спор, кој наводно премногу личел на неговата прва сопруга, Сабина. Го кастрирал, го облекол во женска облека и во јавноста го претставил како негова сопруга.

Имаше „официјална“ и уште неколку семејства

Чарлс Линдберг е претежно познат по своите успеси во авијацијата и по трагичната приказна за киднапирањето и убиството на неговото дете. Тој е помалку познат по својот приватен живот, или бигамија. Линдберг, имаал дури три паралелни „семејства“. Се вмешалсо својата секретарка, но и со неговите две германски сестри. Бидејќи патувал многу, успеал тоа да го чува во тајност повеќе од 20 години. Имал шест деца со сопругата, три деца со едната сестра, две со другата, а наводно имал деца и со својата секретарка, иако нивниот идентитет никогаш не бил откриен.

Водел дневник за жените со кои бил

Покрај научната фантастика, Херберт Џорџ Велс сакал да пишува и за други работи. Во вториот брак, тој наводно водел дневник во кој пишувал за своите вонбрачни врски и детално ги опишал жените со кои бил. Така, тој опиша некои како „интересно влакнести“, некои како „ненаситни“, а има и записи на една госпоѓа која му се обраќала како „јагуар“.

 

Фото: Profimedia/Википедија/YoutubeПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.