Црна Хроника

ВО УЈП ВАДАТ КОМПЈУТЕРИ И ДОКУМЕНТАЦИЈА СЕГА!

До редакцијата на Centarnews штотуку пристигна информација дека во Управата за јавни приходи, на неработен ден, се вадат лаптопи и друга обемна документација. Засега непознатите лица, материјалите ги носат во една зграда за која дополнително ќе објавиме во текот на денот. Дали власта на ВМРО-ДПМНЕ соочена со претстојниот пораз сака да ги скрие скандалите со финансиски малверзации и даночни затајувања.
afd1c5167f8fa6f629a178b38bb4c112_l


Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.