Забава

ВО НЕКОИ ДОМОВИ, СИТУАЦИЈАТА Е ДРАМАТИЧНА

Се раѓаш Ленард Коен. Имаш еден од најретките таленти за жени, поезија и музика. Генијалец си. Праиш кариера со тоа и стануваш инспирација на наредни генерации генијалци, на Nick Cave, на Damien Rice, на U2… Некаде у 60ти години престојуваш у ист хотел, у исто време со Џенис Џоплин. Праиш песна за тоа. Една од подобрите што ја имаш у кариера. На стари години умираш и ко шо си имаш замислено идеш у “Tower of song”. Проаѓаат неколку години дур не посматраш од таму горе и у еден момент го слушаш Љупчо Златев како ти ја изведува “Chelsea Hotel”….

Животе, десничарски заговоре!

Може ќе ми се смеете дека лошо пеам. Ама морав едно караоке да снимам во овие денови кога дремам дома…
Се надевам дека ќе ви се допадне! Извинете ако сум направил некoја утка, никогаш во животот не сум посетувал ниту музичко, ниту часови по пеење  . Снимено е на прва!

Leonard Cohen – Chelsea Hotel No2

П.С. Карантинот видно ме има здебелено!

Може ќе ми се смеете дека лошо пеам. Ама морав едно караоке да снимам во овие денови кога дремам дома…Се надевам дека ќе ви се допадне! Извинете ако сум направил некoја утка, никогаш во животот не сум посетувал ниту музичко, ниту часови по пеење 🙂 . Снимено е на прва!Leonard Cohen – Chelsea Hotel No2П.С. Карантинот видно ме има здебелено!

Gepostet von Ljupcho Zlatev am Dienstag, 7. April 2020

Една од многуте причини зошто гласам за Љ.Г од 1998 наваму…
Ја на негова возраст бев тук тек со еротските содржини….
Се пријавувам доброволно ова да го изрецитирам на отварање на некое наше аташе у Јужна Америка, у црвен пењоар и бела папуча 🍺🤺

Фотографија на Приказни од булеварот.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:41 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.