Некатегоризирано

Во недела и понеделник температурата ќе надмине 35 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.
Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 34 степени.
Во наредниот период продолжува сончевото и топло време со пораст на дневната температура. Особено топло ќе биде во недела и понеделник, кога во најголем дел од земјава температурата ќе надмине 35 степени.

Македонија

Заболени
30,488
Мртви
982
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.