МакедонијаТОП

Во кое својство шета Заев По Кавадарци во болницата

Фотографија на Венко Филипче.

Што бара тука заев… Болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење. Во изминатите три години комплетно е сменета сликата на оваа установа. Набавена е нова опрема, зголемени се платите на сите здравствени работници и значително е подобрена инфаструктурата.

 Целосно реновирано педијатриското одделение;
 Зголемен број на лекари специјалисти;
 Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;
 Најсовремена медицинска опрема;
 Спремно одделение доколку е потребно да третира пациенти заболени од ковид-19.

Фотографија на Dimitar Joveski.

Фотографија на Венко Филипче.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.